T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Ankara Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Yayın Tarihi : 2.8.2019

Ülkemizin tarım ve ormancılık alanında önümüzdeki 25 yıllık yol haritasının belirleneceği 3. Tarım ve Orman Şurası için çalışmalar sürerken bu kapsamda İl Müdürlüğümüz tarafından ilimizdeki sektör paydaşlarının katılımıyla geniş katılımlı bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Ankara Vali Yardımcısı Recep Erkılıç, Bakanlığımız Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı İsa Sertkaya, İl Müdürümüz Bülent Korkmaz ve TKDK İl Koordinatörü Güzin Oyman başta olmak üzer kamu kurum ve kuruluşlarından temsilciler, ziraat odası başkanları, ilçe tarım ve orman müdürleri, akademisyenler ve çiftçi birliklerinin temsilcileri ile çiftçilerimiz katıldı.

İl Müdürümüz Bülent Korkmaz da konuşmasında Ankara’da yaklaşık 650 sektör temsilcisinin katılımıyla 25 ilçede gerçekleştirilen toplantıların ardından il bazında bir toplantı daha gerçekleştirdiklerini belirterek, “Toplantıda Ankara’nın tarım, gıda ve hayvancılık alanındaki mevcut durumunu, bu alanlardaki güçlü ve zayıf yönlerini ve önümüzdeki süreçte Bakanlığımızın belirleyeceği politikalara ışık tutmak üzere belirleyeceğimiz strateji ve hedefleri konuşup tartışacağız” dedi.

Tarım şurasının kamuoyu ve sektörde büyük bir heyecan yarattığını ve büyük beklenti oluştuğunun altını çizen İl Müdürü Korkmaz, yapılan bu çalışmayla tarım şurasına gerekli katkıyı vermeyi amaçladıklarını sözlerine ekledi. 

Eğitim Yayın Dairesi Başkanı İsa Sertkaya, Ekim ayında düzenlenecek 3. Tarım ve Orman Şurası çerçevesinde bütün illerde benzer toplantıların düzenlendiğini dile getirerek, şurada herkesin fikrinin önemli olduğunu, değişik fikirlerin ortaya konulmasının bu açıdan önemli olduğunu vurguladı. 

İl Müdürümüz Bülent Korkmaz’ın Ankara’nın tarım, gıda ve hayvancılık alanındaki durumunu anlatan sunumunun ardından gerçekleştirilen grup toplantılarında katılımcılar konulara ilişkin görüş ve önerilerini dile getirdiler.