T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürümüz Haymana'da Tarımsal Faaliyetleri İnceledi.

Yayın Tarihi : 24.7.2020

​        Tarımsal üretim açısından ülkemizin önde gelen illeri arasında yere alan Ankara’da hububat hasadı devam ederken İl Müdürümüz Bülent Korkmaz Hayvancılık Genel Müdürlüğü Altyapı ve Çevre İzleme Daire Başkanı Emre Gürçay’la birlikte hububat üretiminde öneme sahip Haymana’da bir dizi inceleme ve ziyaretler gerçekleştirdi. İl Müdürümüz Bülent Korkmaz’a Haymana İlçe Tarım ve Orman Müdürü Aydın Coşkun da eşlik etti.  

İlk olarak İlçe Kaymakamı Muhammed Gürbüz’ü makamında ziyaret eden İl Müdürümüz Bülent Korkmaz Haymana’daki tarım ve hayvancılık faaliyetleri konusunda görüş alışverişinde bulundu.
Kaymakamlık ziyaretinin ardından hasat çalışmalarının yapıldığı tarlalarda incelemelerde bulunarak çiftçi ve biçerdöver kullanıcıları ile sohbet eden İl Müdürü Korkmaz, hububat hasadının verimli ve bereketli olmasını diledi. Bu yıl hava şartlarının da elverişli olması dolayısıyla hububat üretiminde çiftçiler ve ülkemiz açısından verimli bir yıl beklediklerini kaydeden İl Müdürü Korkmaz, Ankara’da hasat çalışmalarının devam ettiğini, il ve ilçe müdürlükleri olarak ürün kayıplarını en aza indirmek için biçerdöver denetimlerinin aralıksız devam ettiğini belirterek, kurallara aykırı ve özensiz yapılan hasadın çiftçiler ve ülke ekonomisi açısından büyük kayıplar oluşturduğuna dikkati çekti. 
Tarla incelemelerinin ardından büyükbaş hayvan yetiştiricilerini de ziyaret eden İl Müdürü Korkmaz ve Daire Başkanı Emre Gürçay hayvan yetiştiricileri ile sohbet ederek taleplerini dinledi.