T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Vali Yardımcımız ve İl Müdürümüz Beypazarı'nda İncelemelerde Bulundu.

Yayın Tarihi : 11.11.2020

Ankara'da tarım, hayvancılık ve gıdadan sorumlu Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, ilçelerdeki tarımsal faaliyetleri yerinde görmek için ziyaretlerine devam ediyor.

Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, İl Müdürümüz Bülent Korkmaz ve TKDK Ankara İl Koordinatörü Emre Yeniay, 10 Kasım'da ilimizde önemli tarımsal potansiyele sahip Beypazarı'nı ziyaret etti. İlçe Kaymakamı Temel Ayca'nın ve Belediye Başkanı Tuncer Kaplan'ın makamlarında başlayan ziyaretlerde tarımsal faaliyetler yerinde incelendi, tarımın paydaşı kurumlar ve STK'lar ile görüşüldü.

İlçe Müdürlüğümüzü de ziyaret eden Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan ve İl Müdürümüz Bülent Korkmaz, ilçedeki tarımsal faaliyetler, verilen destekler hakkında bilgi aldı, İlçe Müdürlüğümüzün çalışmalarını inceledi.

 

Mera Alanları Değerlendiriliyor.

Bakanlığımız tarafından uygulanan "Çayır, Mera ve Yem Bitkilerini Geliştirme Projesi" kapsamında Beypazarı çiftçimize macar fiğ, adi fiğ, yonca, korunca ve yem bezelyesinden oluşan 22 tonun üzerinde Yem Bitkileri Tohumu Dağıtımı, Vali Yardımcımız Dr. Ayhan Özkan, İlçe Kaymakamı Temel Ayca, İl Müdürümüz Bülent Korkmaz, Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, TKDK İl Koordinatörü Emre Yeniay, çiftçilerimiz, STK Temsilcileri ve muhtarların katıldığı törenle gerçekleştirildi.

 

Beypazarı Havuç Üretiminin Öncüsü

Ülkemizdeki havuç üretiminde yaklaşık 150 bin tonluk üretim hacmi ile büyük öneme sahip Beypazarı ilçemizde havuç yıkama üniteleri ile TKDK kapsamında hibe projeleri ile desteklenen tesislerde inceleme yapılarak sektör hakkında istişarelerde bulunuldu.