T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Protokol Kapsamında İşbirliği İstişareleri Devam Ediyor.

Yayın Tarihi : 12.11.2020

​Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Mamak Belediyesi arasında Mamak'ta tarım, hayvancılık, gıda, kırsal kalkınma, seracılık faaliyetleri, meyve ve sebze yetiştiriciliği gibi pek çok konuda işbirliği içerisinde hareket etmek üzere imzalanan "Tarım ve Kırsal Kalkınma Alanında İşbirliği Protokolü" kapsamında Mamak İlçemizde sahada inceleme faaliyetleri devam ediyor.


Protokol kapsamında Mamak Kutludüğün Mahallesi'nde Bakanlık Müşaviri ve Bakan Danışmanı Ali Recep Nazlı, İl Müdürümüz Bülent Korkmaz, TKDK İl Koordinatörü Emre Yeniay, Mamak Belediye Başkanı Yardımcısı Abdurrahman Keleş, kadın kooperatifi ve tarımsal kalkınma kooperatifinin ortakları ve çiftçilerimizle istişare toplantısı yapıldı.

Mamak Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi'nin (MAKKOP) ev sahipliği yaptığı istişare toplantısında Bakan Danışmanı Ali Recep Nazlı ve İl Müdürümüz Bülent Korkmaz ve TKDK İl Koordinatörü Emre Yeniay protokol kapsamında yapılması planlanan faaliyetler ve verilecek eğitimler hakkında bilgi verdi.

Çiftçilerimizin talepleri ve protokol kapsamındaki işbirliğinden beklentilerinin değerlendirildiği toplantı sonrası işbirliği kapsamında faaliyet yürütülmesi planlanan arazide inceleme yapıldı.