T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Personelimizin Kadınlar Gününü Kutladık.

Yayın Tarihi : 8.3.2021


İl Müdürümüz Bülent Korkmaz ve kurum yöneticilerimiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kurumumuzda çalışan kadın personelimizi ziyaret ederek çiçek takdim etti. Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli'nin selamlarını iletti, Kadınlar Günü'nü kutladı.

İl Müdürümüz günün önemine binaen yayınladığı mesajında "Bereketli elleriyle tohumu buğdaya, buğdayı ekmeğe çeviren; emeği ile değer üretendir kadın. Yeri geldiğinde tarlada ter döken bir işçi, yeri geldiğinde öğretmen, doktor, mühendis, veteriner…

Siyasetten sanata, eğitimden sağlığa, tarımdan ticarete ve pek çok sektörde eli ve emeği olan, hayatın her alanında dokunduğu her işte ses getirendir kadın.

Kadınlarımızın gücüne ve bizlere verdiği desteğe inanıyor, gerek Bakanlık olarak gerekse de İl Müdürlüğü olarak kadın çiftçilerimizi, üreticilerimizi, girişimcilerimizi üretim sürecinin içinde olmaları noktasında hem maddi olarak hem de eğitim, yayım ve rehberlik faaliyetleri ile teşvik ediyor, her türlü desteği veriyoruz.

Başta şehadete ulaşan kadınlarımız ve şehitlerimizin anneleri ve yakınları ile çiftçilerimiz ve mesai arkadaşlarımız olmak üzere üreten, besleyen, büyüten, dünyamızı güzelleştiren, sevgileri ile umutlarımızı yetiştiren bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü yürekten kutluyor, sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum." dedi.